İnşaat Sonrası Temizlik ankara

inşaat sonrası temizlik yüksek derece temizlik bilgisi gerektirmektedir.
Çünkü inşaat sonrası temizlikte temizlenecek yerler çok iyi belirlenmeli ve kirlilik durumuna göre mutlaka uygun ekimanlae araçlar temin edilmeledir. İnşaat sonrası temizlikte olmazsa olmazlar vakum makinası, buhar makinası, kazıma aparatları, cam silme aparatları , çekçek , fırca , kovalar, temzilik bezleri, mop. gerekli kimyasallara gelecek olursak kireç çözücü , genel temizlik mazleme , bulaşık detrjanı , çamaşır suyu yeterli olacaktır. ancak bu noktada dikkat etmemiz gereken noktalar var. inşaat sonrası temizlik yaparken kireç çözücü miktarı iyi ayarlanmalı taşlara ve mermerlere zarar verebilen asidik yapıya sahip bu kimyasal özenle kullanılmalı.

Sonrasında camlardaki yapışmış etiketleri sökerken mutlaka cam kazıma aparatı kullanalım aksi taktirde sökmek için uygulanan permatikyada bulaşık teli malzemeler camı kılcal çizikler halinde çizer. bu gölgede belli olmasa bile cama güneş vurunca ortaya çıkar ve rahatsız edici bir görüntü ortaya çıkar. parke ve mermer alanların inşaat sonrası temizliğide önemli konulardır.

Çünkü inşaat sırasında parke mermerler çok fazla toz tutarlar ayrıca boya yada alçıda damlayabilir bu damalar kurudukları zaman çıkması oldukca zor kirlere dönüşürler. tozlar için öncesinde bir vakumla tozları almak işimizi kolaylaştıracaktır. aynı şeyler cam pervazları içinde geçerlidir. eğer leke kireçse buhar makinası ve kireç çözücü ile kolaylıkla çıkacaktır. boya kalıntısıda boynaın türüne göre işlem gerektirebilir. ayarıca cam çerceveleri içinde aynı işlemler uygulanır. camların çerçeleri üzerinde kurumuş bantlar olabilir bunlar çerçeveden çizilmeden çıkarılabilmektedir.

İNŞAAT SONRASI TEMİZLİK için bize ulaşınız.